Pocsék kép, sajnálom. De a palacsinta finom volt :)
Hozzávalók:
2 nagy tojás
2 nagy tojás
1 evőkanál agavé nektár (vagy más édesítő)
1 teáskanálnyi vanília paszta
1/4 bögre víz
1 1/2 bögre őrölt hántolt mandula
1/2 teáskanál só
1/2 teáskanál szódabikarbóna
1 teáskanál gesztenyeliszt*
2 evőkanál szőlőmagolaj (vagy más olaj, zsír a sütéshez)
Keverjük össze a tojásokat, az agavét, a vanília pasztát és a vizet egy kézi mixerrel, amíg jó sima nem lesz. Keverjük össze a mandulalisztet, a sót, a szódabikarbónát és a gesztenyelisztet, majd fokozatosan adjuk a tojásos keverékhez.
Az olajat közepes hőfokon melegítsük fel egy palacsinta sütőben, majd tegyünk bele egy jó púpozott kanállal a palacsinta tésztából.
Vigyázat! Nem lesz olyan vékony, mint a mi hagyományos palacsintánk, inkább egy kicsit vastagabb, mint az amerikai palacsinta. Viszont feldobható, forgatható.
*A recept eredetileg tapióka (nyílgyökér) lisztet ír, de gondoltam, kipróbálom inkább a gesztenyével, hisz annak is van keményítőtartalma. Remekül bevált.
Tejérzékenyeknek: Élvezd az ételt úgy, ahogy van.
Glutén érzékenyeknek: Élvezd az ételt úgy, ahogy van.
Paleosoknak: Élvezd az ételt úgy, ahogy van.
Glutén érzékenyeknek: Élvezd az ételt úgy, ahogy van.
Paleosoknak: Élvezd az ételt úgy, ahogy van.
15 megjegyzés:
Olyan ügyes vagy, hogy a finomságoknak megtalálod a paleo változatát!
Lehet már írtál róla, nálatok kb. milyen a fizetések arányához képest az egészséges élelmiszer ára?
Sok helyről szerzek be dolgokat, és így elérhető áron hozzájutok olajokhoz, jó minőségű mangalica zsírhoz, bio termékekhez.
Ha pl. Ausztriában vásárolok mindig rácsodálkozom, hogy náluk mennyire adnak az egészségre, nem luxus az egészséges termék.
Nálatok, hogy van ez?
(Szőlőmagolajról jutott eszembe...:) )
Ezt kiprobalom a hetvegen.
Hol vettel gesztenye lisztet?
Brisbaneben vadaszni kell szinte mindenre, vagy csak en nem keresem jo helyen:(
Tunde
Ezt én is mindenképpen ki fogom próbálni!
@Réka:
Mindenképpen elérhetőbbnek tartom az egészséges élelmiszerek árát a fizetésekhez képest, mint otthon. Először is, itt sokkal elterjedtebbek az erre specializált boltok, másfelől a nagy élelmiszerboltokban is igen jó választékot lehet találni (agevé szirupot vagy kacsazsírt pl. a Colesnál vettem, de a Woolies sincs nagyon lemaradva).
A különböző növényi tejek is nagy választékban vannak ezekben a boltokban, de a Wooliesnál pl. lehet kapni bio, nem homogenizált tehéntejet is.
A szőlőmagolajért sem kell speciális helyre menni.
@Tünde:
Online szoktam venni, innen:
http://www.cheznuts.com.au/
Egyetlen egyszer kaptam egy olasz deliben is, de az kivételes alkalom volt. Ők voltak az egyetlenek, akik tudták, hogy egyáltalán miről beszéltem, mert az organic shopokban még csak nem is hallottak róla :)
@Chriesi:
Kíváncsi vagyok, hogy ízlik :)
Koszi, megneztem a website-ot. Mar a kokuszlisztnel is huledeztem, lattom ennek is jo borsos az ara. Megprobalom massal helyetesiteni.
Mar regota gondolkozom a palancsinta projecten, itt az ideje, hogy a tettek mezejere lepjek:)
Tunde
@Tünde:
Én is ritkán és csak módjával használom, épp az ára miatt. De így elég sokáig kitart :)
Biztos nagyon finom! Ne aggódj a képért, a recept nagyon jól hangzik!
@Panna:
Már magyarázkodni sem akarok az éjszakai képekért... nem megy :(
Inkább a kép legyen rossz, mint az étel ehetetlen. Többször készítettem csodás fényképek alapján ízetlen ételeket.
Az embereben állandó stressz van, hogy milyenek lesznek a képei,pedig nem is ez a fontos
Ez a recept jó, ez a lényeg!:)
Kedves Alexandra!
A mandulaliszt nem ugyanaz az őrölt mandulával,nem?Azt mondják az okosok(én csak most tanulmányozom a dolgot)hogy a mandulaliszt az olajtalanított,ezért nem jó az őrölt mandula.Igaz nem tudom kinek van pénze mandulalisztre,mikor 25 dkg kerül 2500 ft-ba.
Sokan sajtot is esznek,meg zablisztet használnak elég nagy mennyiségben,pedig csak kompromisszumként ajánlotta SZG kis mennyiségben,nem értek sok dolgot ezzel a paleóval kapcsolatban,mert ellentéteseket olvasok más -más oldalakon.Te mit gondolsz ezekről?Te eszel pl sajtot?
Az előbb írtam egy hasonló hozzászólást,de azt írta a rendszer hogy nem sikerült elküldeni,ha mégis megjelenne kétszer akkor bocsánat,emiatt van.
@Pilchard:
Az angol köznyelvben a mandulaliszt ugyanaz, mint az őrölt mandula, és bár paleo körökben tesznek különbséget, nem az alapján, hogy olajtalanított-e.
Nálunk két fajta mandulalisztet (őrleményt) lehet kapni: az egyik a hántolt, a másik a hántolatlan, de ezt általában csak a színről lehet felismerni, mert nem írják rá.
Én a legtöbb esetben feltüntetem, hogy melyiket használom, de inkább a hántoltat részesítem előnyben, mert a kedvenc szakácskönyvem is azt javasolja.
Nálunk olajtalanítottat nem is lehet kapni és őszintén szólva, szerintem az ősember sem vonta ki belőle olajat... Szerintem ez csak egy jó üzlet, hogy a kisajtolt őrleményt jó pénzért eladják.
A sajt és a zab valóban csak kompromisszum a paleoban.
Sajtot szoktam enni, kemény sajtot, és néha lágy sajtot is, bár tudom, hogy az nem paleo.
Zablisztet nem használok, zabpelyhet pedig rakok a saját magam keverte müzlibe, de nem sokat. Másba nem szoktam, bár pont most gondolkozom egy olyan recepten, amiből nem hagyhatom ki.
A paleon belül van néhány irányzat, illetve kihágások is előfordulnak, főleg olyanok között, akik nem betegség miatt paleoznak (mint mi is). Valószínűleg ezért olvasol ellentétes dolgokat.
Az, hogy mit evett az ősember, nem tudjuk pontosan, csak feltételezzük a mai természeti népek étkezése és a leletek alapján.
Kedves Alexandra!
Köszönöm kielégítő válaszodat:-).
Nézegetem,olvasgatom az infókat,de vhogy nem visz rá a lélek hogy kipróbáljam.Nem tudom.
Köszi a másik választ is,az édesítőset.A fruktóz sztem ezerszer rosszabb a cukornál,de ez az én egyéni véleményem.
@Pilchard:
Valóban, a fruktózzal is van gond, de szerintem inkább akkor, ha kivonják valamiből. Természetes formájában sokkal kisebb vele a probléma, lásd gyümölcsök.
Mindezek mellett szerintem a mennyiségen van a hangsúly, hogy minél kevesebb édesítőt használjunk.
Az agavé mellett szól még, hogy alacsony a glikémiás indexe. A cukornak 58, a juharszirupnak 54, a méznek 52, az agavénak 32.
A xylit persze ennél is jobb, csak én meg abban nem bízok 100 %-ig.
Megjegyzés küldése